Bereikbaar donderdag
tussen 19:00 en 20:00 uur.
(010) 340 06 80
hulpdienstrotterdam@sp.nl
De SP Rotterdam komt vaak in de krant, op websites, en op radio en televisie. Kijk hier voor een overzicht.
NU IS DE TIJD! Sympathiseer je met de SP? Lid worden is nog veel beter en kan al voor vijf euro per kwartaal. Mee denken, mee doen, mee winnen. Je ontvangt het boek ‘Hoe dan Jan’ en het SP-nieuwsblad de Tribune. Steun de SP en sluit je nu aan!
21-10-2011 • De afgelopen weken is de SP veelvuldig benaderd, met name door ouderen, met klachten over de toeslag die de RET berekent voor handelingen aan het loket. De SP vindt dat je mensen niet moet bestraffen met extra kosten als ze niet zo handig zijn met internet of de automaten op de stations en stelt daarom schriftelijke vragen.

Per 1 oktober brengt de RET kosten in rekening voor service aan het loket. Ongeacht of men een abonnement aanschaft, de OV-chipkaart oplaadt of een los kaartje koopt, wordt 50 cent in rekening gebracht. Ook het tarief van de telefonische klantenservice is met de helft verhoogd. Vooral ouderen lijken hiervan de dupe te worden en dat is onterecht. SP-fractievoorzitter Leo de Kleijn: “Niet iedereen is even handig met internet of met het gebruik van de automaten op de stations. Dat wordt nu bestraft met de extra kosten aan het loket.”
Ook is er een minimumbedrag ingesteld waarvoor men de OV-chipkaart kan opladen. Dat bedrag ligt op tien euro. De SP is bang dat mensen met een heel smalle beurs hierdoor in de problemen komen. De Kleijn: “Als je altijd moeite hebt de eindjes aan elkaar te knopen, dan is tien euro een fors bedrag om ineens uit te geven.”
De RET zegt de kosten in rekening te moeten brengen vanwege de bezuinigingen. De SP is fel tegenstander van deze miljoenenkortingen die vanuit het rijk op het openbaar vervoer worden afgevuurd. De Kleijn: “Het zal meer mensen weer terug de auto in jagen als lijnen verdwijnen en de prijzen verhoogd worden. Files zullen dan eerder toe- dan afnemen. Wat ons betreft moeten juist alle drempels verdwijnen die het gebruik van het openbaar vervoer belemmeren.”
Shortlink voor dit bericht: http://sp.nl/9n1k45