Bereikbaar donderdag
tussen 19:00 en 20:00 uur.
(010) 340 06 80
hulpdienstrotterdam@sp.nl
De SP Rotterdam komt vaak in de krant, op websites, en op radio en televisie. Kijk hier voor een overzicht.
NU IS DE TIJD! Sympathiseer je met de SP? Lid worden is nog veel beter en kan al voor vijf euro per kwartaal. Mee denken, mee doen, mee winnen. Je ontvangt het boek ‘Hoe dan Jan’ en het SP-nieuwsblad de Tribune. Steun de SP en sluit je nu aan!
13-11-2006 • 
Op maandag 20 november is Krista van Velzen, Tweede Kamerlid voor de SP, op bezoek in Vreewijk. Van Velzen versterkt de SP-fractie, die elke twee weken door de stad trekt onder de noemer 'Buurten in de Wijken'. In het tuindorp is er al maanden protest tegen de sloopplannen voor de wijk. Vanaf 16.00 is er een bijeenkomst met Van Velzen voor bewoners in recreatiecentrum De Beukenhorst, Beukendaal 99.
Vooraf aan de bijeenkomst gaat Krista van Velzen met actieve bewoners van Stichting Behoud Ons Tuindorp Vreewijk langs de deuren om te vragen wat bewoners vinden van de sloopplannen. Daarna gaat Van Velzen in de Beukenhorst met bewoners in gesprek om zich te informeren over het verzet in de buurt. Vervolgens roept ze Vreewijk symbolisch uit tot monument. Volkszanger Kees Korbijn, uit Vreewik, trapt de bijeenkomst af met een liedje over de sloop van zijn wijk. Na afloop van de bijeenkomst zal Krista Van Velzen een plaquette onthullen om het tuindorp symbolisch uit te roepen tot monument.
Vreewijk is het eerste Rotterdamse tuindorp, ontworpen door Berlage en Granpré Molière. Corporatie ComWonen wil graag slopen in de wijk. De bewoners willen dat Vreewijk een monumentenstatus krijgt om het karakteristieke tuindorp te behouden, en krijgen daarbij steun van architecten en historici.
Meer informatie:
Kevin Levie (organisatie) klevie@sp.nl
Shortlink voor dit bericht: http://sp.nl/9n9a8